Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


УХВАЛА про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі
Категория: C места событий

Картинки по запросу суд фото

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі

 

18 березня 2019 р.                                                                       Справа № 520/2350/19

 

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши  адміністративний позов та додані до нього документи Каряки Олександра Геннадійовича (61075, м.Харків, вул. Ф.Крала, 9, кв. 12, 1ПН 2628512234) до  Центрального управління Головного управління ДФС у Харківській області (61166, м.Харків, пр. Науки, 61057, м.Харків, вул. Пушінська, 46)  про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,  -

 

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Каряка Олександр Геннадійович, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Центрального управління Головного управління ДФС у Харківській області,  в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність начальника Центрального управління ГУ ДФС у Харківській області Зайцева Ю. щодо не надання інформації за результатами особистого прийому Каряка О.Г., що мало місце 11 грудня 2018  року, а також не надання рішення за № 28/20-40-56-06/2991613887 про анулювання ФОП Янчук М.М. реєстрації та виключення з Реєстру платників єдиного податку;

- зобов'язати заступника начальника Центрального управління ГУ ДФС у Харківській області Зайцева Ю. надати Каряка О.Г. інформації за результатами особистого прийому, що мало місце 11 грудня 2018 року, а також надати рішення за № 28/20-40-56-06/2991613887 про анулювання ФОП Янчук М.М.реєстрації та виключення з Реєстру платників єдиного податку;

- судові витрати по справі покласти на відповідача, ГУ ДФС у Харківській області.

Разом із позовною заявою позивач надав до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке обґрунтовано тяжким майновим станом. В якості підтвердження зазначеного, Каряка О.Г. до заяви долучив довідку № 855009/75, видану начальником УПФ України в Орджонікідзевському районі м. Харкова, відповідно до якої встановлено, що позивач з 17.05.2016 отримує пенсію по інвалідності та лист Пенсійного фонду України, з якого вбачається, що з 01 жовтня 2017 розмір пенсії Каряки О.Г. складає 1452,00 грн. Відповідно до довідки, виданої ПП "Віктореал", позивач працює на даному підприємстві за основним місцем роботи та займає посаду заступника директора, посадовий оклад становить 1861,50 грн.

Також, Каряка О.Г. зазначив, що на його утриманні перебувають неповнолітні діти:Каряка Олександра Олександрівна, Каряка Ілля Олександрович, Каряка Ярослав Олександрович та на підтвердження вказаного надав до суду довідку з місця проживання про склад сім'ї та прописку КП "Жилкомсервіс", свідоцтва про народження дітей. Крім того, судом встановлено, що відповідно до довідки МСЕК серії 12 ААА № 467974 позивачу встановлено повторно третю групу інвалідності.

Дослідивши заявлене клопотання та перевіривши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно положень ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Позивач в обгрунтування заявленого клопотання зазначив, що він перебуває у скрутному матеріальному стані, через необхідність коштів для лікування хронічних захворювань у зв`язку з якими йому було встановлено групу інвалідності, крім того позивач має на утримання малолітніх дітей. на підтвердження чого надав належні докази.

Отже, враховуючи скрутний матеріальний стан позивача, суд вбачає, що наявні підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Крім того, Каряка О.Г. просить у позовній заяві здійснювати розгляд даної справи у порядку загального позовного провадження .

З цього приводу суд зазначає, що частиною 1 статті 257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо, зокрема, оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.

Частиною 1 статті 260 КАС України передбачено, що питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 1 ч. 1  ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.

Відповідно до ч.5 ст.262  КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь - якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно частини 6 статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:

1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;

2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, оскільки позивачем оскаржується бездіяльність  суб'єкта владних повноважень  щодо розгляду звернення або запиту на інформацію, а також характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

 Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку, що клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження не підлягає задоволенню.

Суд зазначає, що дана справа підсудна Харківському окружному адміністративному суду.

Виходячи з положень ст. ст. 171257263 КАС України, оскільки справа належить до справ незначної складності, позовну заяву належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Керуючись приписами ст. ст. 12171257 - 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                             У Х В А Л И В :

1. Клопотання Каряки О.Г. про звільнення від сплати судового збору за позовом   Каряки Олександра Геннадійовича (61075, м.Харків, вул. Ф.Крала, 9, кв.12 1ПН 2628512234) до Центрального управління Головного управління ДФС у Харківській області (61166, м.Харків, пр. Науки, 61057, м.Харків, вул. Пушінська, 46) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії  - задовольнити. Звільнити позивача від сплати судового збору.

2. Клопотання Каряки Олександра Геннадійовича про розгляд справи за правилами загального позовного провадження за позовом  Каряки Олександра Геннадійовича (61075, м.Харків, вул. Ф.Крала, 9, кв. 12, 1ПН 2628512234) до Центрального управління Головного управління ДФС у Харківській області (61166, м.Харків, пр. Науки, 61057, м.Харків, вул. Пушінська, 46) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії   - залишити без задоволення.

3. Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити спрощене провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Каряки Олександра Геннадійовича (61075, м.Харків, вул. Ф.Крала, 9, кв. 12, 1ПН 2628512234) до Центрального управління Головного управління ДФС у Харківській області (61166, м.Харків, пр. Науки, 61057, м.Харків, вул. Пушінська, 46) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

4. Встановити строк відповідачу для подання до суду відзиву на адміністративний позов разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову протягом п'ятнадцяти днів з дня одержання копії ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі.

5. Встановити строк позивачу для подання до суду відповіді на відзив протягом трьох днів  з дня отримання судом відзиву.

6. Розгляд і вирішення справи здійснювати одноособовим складом суду в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи ( у письмовому провадженні).

8.  Копії даної ухвали направити учасникам справи.

9. Роз'яснити учасникам справи про наявність у них процесуальних прав і обов'язків, що передбачені ст. ст. 4447 Кодексу адміністративного судочинства України.

10.Роз'яснити, що ухвала підлягає оскарженню лише в частині застосування правил підсудності шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України, а саме: протягом 15 днів з дати постановлення ухвали.

          Скарга може бути подана у порядку п. 15.5 Розділу VII КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

          В іншій частині дана ухвала оскарженню не підлягає.

 

          Суддя                                                                                 Рубан В.В.

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
 • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
 • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
 • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
 • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
 • Звільнили під час карантину: як оскаржити
 • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
 • Названа дата окончания эпидемии COVID-19 в Украине: ждать уже недолго
 • Суд в Чехии признал незаконными меры правительства против коронавируса
 • В Lufthansa сообщили о 1,2 миллиарда евро убытков за первый квартал 2020

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .