Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Внесення змін до списку виборців для повторного голосування в день голосування 7 лютого 2010 року виборчим законодавством не передбачено!
Категория: Актуально

alt  Відповідності до вимог ч.5 ст.84 Закону України «Про вибори Президента України» (далі Закон) 25 січня 2010 року Центральна виборча комісія (далі ЦВК) прийняла рішення про проведення повторного голосування, яке у відповідності до ч.1 ст.35 Закону, призначено на 07 лютого 2010 року.

Організація та проведення повторного голосування регулюється нормами ст..85 Закону. У відповідності до ч. 13 цієї статті голосування, проведення підрахунку голосів та встановлення підсумків голосування у разі повторного голосування здійснюється у порядку, встановленому статтями 75-83 Закону.

У відповідності до ч.2 ст.36-2 Закону списки виборців для повторного голосування (новий примірник списку виборців) виготовляється органами ведення Державного реєстру виборців (далі ОВДРВ). Згідно припису ч.1 ст.36-2 Закону «з урахуванням уточнень, внесених до них в порядку, встановленому ЦВК».

Як відомо, ЦВК не наділена ні законодавчими повноваженнями (це є виключно правом Верховної Ради України), ні правом офіційного тлумачення норм Закону (право Конституційного Суду України). В лише правом прийняття обов’язкових для використання в роботі виборчих комісій Роз’яснень та Рекомендацій з питань застосування виборчого законодавства України (п.1 ч.2 ст.25 закону, п.5 ст.17 Закону України «Про Центральну виборчу комісію»).

У відповідності до цих норм виборчого законодавства, ЦВК прийняла Порядок виготовлення списків виборців для повторного голосування 07 лютого 2010 року з виборів Президента України, затвердженого Постановою № 112 від 19 січня 2010 року.
Цією Постановою ЦВК не визначає порядку уточнення списків виборців для повторного голосування 07 лютого 2010 року, а тільки порядок їх виготовлення та передачі до дільничних виборчих комісій (ДВК).

Тобто у виготовлених списках на повторне голосування мають бути враховані усі зміни, які були внесені до уточнених списків виборців на виборах 17 січня 2010 року, аж до врахування виправлень неточностей та технічних описок в день голосування 17 січня 2010 року.

В ч.4 ст.36-2 Закону вказується, що уточнення складених таким чином «списків виборців має проводитися у порядку, встановленому цим Законом».
Але Законом такого порядку, а саме порядку уточнення списків виборців для повторного голосування не передбачено!

Статтею 32 Закону передбачається можливість оскарження до виборчих комісій, відповідного ОВДРВ «щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі не включення, неправильного включення або виключення зі списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися».

Саме у відповідності до норм цієї статті Закону виборці мали право звернення до суду аж до «не пізніше ніж за одну годину до закінчення голосування» тільки у відношенні до уточнення попередніх списків виборців, виготовлених до виборів 17 січня 2010 року.

При цьому необхідно вказати, що право прийняття відповідного рішення про внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці та право внесення змін до цього списку надавалося дільничній виборчій комісії виключно Постановою ЦВК № 475 від 12 грудня 2010 року.
Звертаю увагу при цьому, що чинна вона була лише для І туру виборів, в якому мали місце такі поняття, як «попередній список виборців», «уточнений список виборців» і тому затверджувалися цією Постановою Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України 17 січня 2010 року, тобто стосовно лише І туру виборів.

Підтверженням усього вищенаведеного є відповідний Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з виборів Президента України, затвердженого Постановою ЦВК № 432 від 08 грудня 2009 року.

В розділі 11 цього Порядку про «особливості розгляду скарг щодо допущених при складанні списку виборців неправильностей» вказується, по-перше, що проаво оскарження виборець має у відповідності до ч.3 ст.32 Закону, тобто відносно лише попереднього списку виборців, складеного до виборів 17 січня 2010 року; по–друге, дільнична виборча комісія приймає відповідне рішення щодо внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці саме за результатами розгляду скарг щодо неправильностей у попередніх списках виборців.

Тобто порядок розгляду скарг виборчими комісіями, затверджений Постановою ЦВК № 432 від 08 грудня 2009 року розповсюджується лише на І тур президентських виборів, при повторному голосуванні не має юридичної сили, тобто є нечинним.

Чи можливе взагалі внесення будь-яких змін до виготовлених ОВДРВ списків виборців повторного голосування? Да можливе, але…

У відповідності до ч.1 ст.99 Закону провадження в окремих категоріях справ у судах, а також порядок розгляду, визначаються Кодексом адміністративного судочинства України (далі – КАС України) з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

В КАС України міститься окрема стаття, якою регулюється розгляд вказаних вище спорів (питань), а саме ст..173 і називається вона «особливості провадження у справах щодо уточнення списку виборців».

У відповідності ч.3 цієї статті позовна заява про уточнення списку виборців подається до адміністративного суду без сплати судового збору не пізніше як за два дні до дня голосування.

При цьому відповідно до її ч.2 адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний, за місцем знаходження відповідної комісії.

Такі справи, відповідно до ч.4 вказаної статті, суд вирішує у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування , а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування – невідкладно.

З вищенаведеного вбачається, що зміни у списках виборців для повторного голосування можливі лише за рішенням суду і мають бути внесені не пізніше як за два дні до дня повторного голосування, тобто до 24 години 04 лютого 2010 року!

Інших варіантів та підстав для внесення змін до таких списків виборчим законодавством України не передбачається!
Усі дії та рішення ДВК щодо внесення змін до списків виборців повторного голосування поза вказаного строку є незаконними і мають бути оскарженими у судовому порядку.

Спеціально для МГ «Адвокат консалтінг» Чернічкін М.Д.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 Women looking for men, 4 ноября 2010 04:38
Много интересного на сайте. Спасибо
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Популярное
 • В Харькове несколько судей "отдали под суд" Высшей рады правосудия
 • Китай инвестирует 280 миллиардов долларов в нефтегазовую отрасль Ирана
 • Пересылка посылок в пределах Украины вырастет на 22,7%
 • Щодо нежитлового приміщення (кав’ярні), розміщеної за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 2
 • НАТАЛЬЯ ОКУНСКАЯ О БЕГСТВЕ ИЗ СТРАНЫ И ЖИЗНИ В ПАРИЖЕ: «В УКРАИНЕ У ЖЕНЩИН НЕТ ПРАВ»
 • УЧАСТЬ АДВОКАТА В ІНШОМУ ПРОЦЕСІ – ДОСТАТНЯ ПІДСТАВА ДЛЯ ПЕРЕНЕСЕННЯ СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ
 • Как открыть бизнес с помощью торговых онлайн-площадок. Три кейса украинских предпринимателей
 • Первичка или вторичка: где покупать выгоднее
 • Щодо нежитлових приміщень по просп.Московському, 259.
 • НА САЛТОВКЕ С КРЫШИ МНОГОЭТАЖКИ УПАЛ ПАРЕНЬ И ПОГИБ - СОЦСЕТИ

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .