Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


ВВП "минус" 9%, курс гривни – 35 за доллар – не самый плохой сценарий. Какой выбирает Рада? — заявление бизнеса
Категория: C места событий

Обвальное падение экономики, обеднение населения и массовая безработица. Произойдет ли это с Украиной, зависит от депутатов.(укр)

Руйнівний вплив гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в світі безпрецедентний.

Підтверджені сьогодні випадки нараховують інфікування майже 550 000 людей, із більш ніж 24 000 летальними випадками у 199 країнах і територіях по всьому світу.

Органи керівництва різних держав здійснюють швидкі кроки, щоб спробувати запобігти краху їх економік, банкрутству компаній, втраті десятків мільйонів робочих місць та знищенню заощаджень та засобів до існування своїх громадян.

26 березня лідери країн Великої двадцятки (G-20) виступили зі спільною заявою, в якій оголосили готовність вкласти у глобальну економіку більше 5 трильйонів доларів для подолання негативних наслідків пандемії.

Більшість економістів сходяться на думці, що світ вже вступив у період рецесії, не маючи впевненості як довго вона триватиме і наскільки глибокими будуть наслідки для економіки.

Економічний спад від пандемії, ймовірно, стане одним з найбільших потрясінь за декілька поколінь.

За різними оцінками, падіння світової економіки буде таким же різким, як  під час глобальної фінансової кризи 2009 року, а можливо і сильнішим, в залежності від того, як швидко вдасться впоратись із зростанням кількості випадків зараження та наскільки суворі карантинні заходи доведеться вжити країнам.

Загроза коронавірусу для таких ринків, що розвиваються, як Україна, ще масштабніша – як у галузі охорони здоров'я, так і в економічному плані.

Міжнародні ринки капіталу закрилися для цієї групи країн, і Інститут міжнародних фінансів повідомляє, що з 21 січня 80 мільярдів доларів США було виведено з країн, що розвиваються.

Хоча Україна вступила в кризу, спричинену вірусом, із золотовалютними резервами в іноземній валюті на суму 27 млрд дол. США, наслідки кризи для України вже мають серйозний економічний ефект, який буде лише посилюватися в наступні дні та місяці.

Ситуація з бюджетом критична. За перші два місяці поточного року доходи були недовиконані на 17 млрд грн. За збереження цієї тенденції дефіцит бюджету у 2020 році удвічі перевищить  заплановані 96 млрд грн.

Крім того, карантинні заходи в Україні та глобальна економічна криза вже болюче вдарили по бізнесу, і призведуть до різкого скорочення виробництва та податків.

Враховуючи очікуване 20-50% падіння продажів компаній, за даними останнього опитування наслідків впливу на бізнес, бюджет отримає значно нижчі податкові надходження у 2020 році. У той же час соціальні виплати продовжать збільшуватися.

Боротьба з розповсюдженням COVID-19 потребує щонайменше понад 200 млрд гривень, хоча ця сума може бути значно більшою.

До того ж перед урядом стоїть питання виплат зовнішніх і внутрішніх боргів.

Якщо погашення внутрішніх боргів можливо буде рефінансувати, то погашення зовнішніх боргів у сумі 3,5 млрд дол до кінця року та подвоєння або навіть потроєння дефіциту бюджету до 7-10 млрд дол означають потребу у  фінансуванні в діапазоні 10-13 млрд дол (400-500 млрд грн).

Провідні експерти прогнозують: у випадку продовження карантину на декілька місяців та за наявності програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн за дол.

Однак без програми МВФ попередній прогноз ще жахливіший - двозначний економічний спад, стрімке спустошення золотовалютних резервів, висока інфляція та значне зростання безробіття.

Без підтримки МВФ та інших міжнародних організацій з бюджетними розривами можна впоратись або шляхом різкого підвищення податків, або скороченням видатків бюджету, або вдавшись до друку грошей, вірогідно у поєднанні  з  дефолтом за зовнішнім боргом.

У будь-якому випадку  ціною такого підходу буде обвальне падіння економіки, збідніння населення та масове безробіття.

Збільшення податків або скорочення бюджетних видатків в умовах поточних кризових явищ призведе до ще більшого пригнічення внутрішнього попиту.

Секвестр бюджету/збільшення податкового тиску поглибить падіння економіки принаймні до 15% р/р та спричинить хвилю банкротств. Це призведе до постійної (не тимчасової) втрати робочих місць для близько 500 тисяч осіб та збільшення безробіття до рекордних в історії України 12%.

Водночас, масовий друк грошей та дефолт дестабілізують вже і так напружену ситуацію на валютному ринку.

Резерви НБУ вже скоротились до 24 млрд дол і їх навряд чи вистачить, щоб втримати курс під контролем, адже тиск на валюту за рахунок емісії гривні в еквіваленті 7-10 млрд дол для фінансування дефіциту бюджету буде супроводжуватись відтоком капіталу, який під час попередніх криз становив 11-13 млрд дол на рік.

Девальвація гривні може сягнути 45-65% від поточного рівня, до 50-80 грн за дол, а для стабілізації курсу необхідно буде вводити жорсткі валютні обмеження, які поглиблять кризові явища.

Знецінення гривні призведе до зростання інфляції до 20-50% та падіння реальних доходів населення принаймні на 30%.

Результатом знову стане глибоке падіння економіки та збільшення безробіття, до того ж без перспектив швидкого відновлення через відсутність доступу до ринків капіталу для держави та приватного сектору після дефолту. 

Враховуючи, що ситуація продовжує розгортатися, кошти МВФ  та інших міжнародних партнерів України залишається єдиним джерелом фінансування у найближчий час.

Будь-які заклики до оголошення дефолту України мають бути проігноровані, адже довгостроковий ефект такого рішення є дуже небезпечним.

Країна потребує капіталу та фінансової допомоги світової спільноти для захисту своїх громадян від COVID-19 та сприяння пом'якшенню економічних наслідків цієї глобальної пандемії.

Найгірше, що може бути - це втратити будь-який доступ до фінансування, зробивши кризу COVID-19 ще тяжчою, ніж вона і так є.

Декларуючи дефолт, Україна стане "вигнанцем" на світовому ринку, і, швидше за все, пройдуть десятиліття перед тим, як країна відновиться.  

Будь-які розмови про дефолт повинні припинитися негайно, і чіткий меседж повинен бути надісланий світовій спільноті - Україна є функціонуючою частиною світової економіки і приймає відповідальні рішення, що захищають її майбутнє.

Будь-який політик, який схвалює дефолт, неодмінно буде нести відповідальність за його наслідки, за сотні тисяч робочих місць і життя людей, які цей дефолт знищить.

Водночас, ми вітаємо офіційний запит України на розгляд, відповідно до спільного заклику Світового банку та МВФ до країн G-20 оприлюдненого 26 березня.  

Зокрема, Група Світового банку та МВФ закликали уряди усіх держав-кредиторів призупинити стягнення боргів з найбідніших країн світу відповідно до двосторонніх кредитних угод, а також закликали країни G-20 визначити перелік держав, що мають несприятливу боргову ситуацію та надати пропозиції щодо пом’якшення боргового навантаження для них.

Наші вісім бізнес-асоціацій представляють найбільших роботодавців у країні, які сплачують більшість податків до державного бюджету та об'єднуються в тому, щоб звернутися до кожного депутата Верховної Ради України з проханням прийняти необхідні закони найближчим часом, щоб країна могла отримати фінансування від МВФ.

Ми розуміємо як важко проводити сесії Верховної Ради під час карантину, коли декілька депутатів парламенту отримали позитивний результат тесту на коронавірус.

У той же час основні підприємства по всій країні, в яких працюють мільйони людей, продовжують працювати щодня для того, щоб продукти потрапляли на полиці магазинів, щоб домогосподарства на карантині отримували необхідні запаси для проживання, щоб маски та захисні засоби вироблялися на фабриках, і багато іншого.

Ми закликаємо депутатів Верховної Ради України діяти рішуче та терміново прийняти закони необхідні для надання коштів Міжнародного Валютного Фонду Україні за програмою розширеного фінансування (EFF), а також для отримання кризових коштів, спрямованих на підтримку України в боротьбі з коронавірусом.

Джерело:https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2020/03/27/658642/


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Популярное
 • Звернення, щодо можливих, на думку автора звернення, протиправних дій заступника начальника Головного управління ДПС у Харківській області Зайцева Ю.О.
 • Швец Евгений про легенду танцы со звездами
 • ЗАБРАЛИ МОБИЛЬНЫЙ, ДЕНЬГИ И ЗИМНЮЮ КУРТКУ: НА ХОЛОДНОЙ ГОРЕ ОГРАБИЛИ МУЖЧИНУ
 • Расплатиться с "зелеными". Как из-за войны олигархов на энергорынке готовятся поднять тарифы для населения
 • Ігор Терехов провів зустріч із жителями Харкова
 • Верховный суд завернул два иска против санкций в отношении каналов Медведчука
 • С апреля штамп о прописке в паспорте будет не нужен, - министр
 • Депутати Київради 11 лютого планують виділити землю дружині Медведчука та Кононенку
 • Иностранцы притормозили с покупкой ОВГЗ. Почему дорожает доллар и что с ним будет дальше
 • Первый же контракт на грани срыва. Почему китайская вакцина так и не попала в Украину

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .