Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Дорожні «прокладки» СБУшних губернаторів Зеленського
Категория: C места событий

Після того, як колеги з СБУ очолили Житомирську та Черкаську ОДА, їхні дорожні підряди стали вигравати дві «зальотні» фірми.

Після того, як під омофором президента Зеленського був знищений конкурентний ринок на будівництві  великих доріг і всі підряди розійшлись по кишенях кількох обраних фірм – настав час доріг в регіонах.

Раніше апологети монополії «великого будівництва» заспокоювали знервовану публіку тим, що, хоча великі підряди вони, звісно, забрали собі, зате ремонти регіональних доріг  уже віддадуть справжньому ліберальному ринку. Але як ця обіцянка виглядає на практиці можна побачити на одному прикладі. У двох словах: дві області отримали нових очільників: колишніх сбушників з Донецька-Луганська. Одразу по тому місцеві дорожні тендери дивовижним чином масово почали вигравати дві фірми: одна виникла нізвідки, а інша була відомою специфічними тендерними перемогами лише в одному регіоні – на тій же Луганщині.

Особливої родзинки додає той факт, що місцеві автодорожники з якогось дива раптово забули як правильно заповнювати тендерну документацію, і, як тільки на тендер подавались прийшлі новачки, місцеві старожили забували підвантажити потрібні документи. Щоби згодом їх викинули з конкурсу у повній відповідності до закону.

Почалось усе у серпні 2019-го Володимир Зеленський призначив головою Житомирської облдержадміністрації Віталія Бунечка – колишнього начальника  Головного управління Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях.

Невдовзі, у листопаді 2019-го, головою облдержадміністрації сусідньої Черкаської області став Роман Боднар, який працював у тому ж таки ГУ Служби безпеки України у Донецькій та Луганській областях.

Цікаво, що після того, як Бунечко очолив житомирську ОДА, Боднар подався на його заступника. Але згодом сам став очільником ОДА сусідньої області.

Одразу після цих призначень до Житомирської та Черкаської областей завітали два нових дорожніх підрядники: ТОВ «Будстандарт ЛТД» та ТОВ «Комфорт буд сервіс». Компанії жодного разу не брали участі у держзакупівлях у цих двох регіонах, але стали вигравати тендери департаментів ОДА, як тільки їх очолили нові керівники.

Фірма «Будстандарт ЛТД» вперше завантажила документи у систему «Прозоро» на тендер у Житомирській області 3 жовтня 2019-го року. Фірма прийшла позмагатись за капітальний ремонт вулиці Незалежності, який проводив Управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської облдержадміністрації за місяць до того як Бунечко очолив ОДА. А після його офіційного призначення виграла у Житомирської облдержадміністрації 9 тендерів на 258,72 мільйонів гривень.

При чому компанія вигравала не завдяки дешевшим пропозиціям на торгах, а через інші причини. Зокрема, у декількох випадках фірма пропонувала найдорожчу пропозицію, але її конкуренти допускали помилки у тендерних пропозиціях, не надаючи у її складі важливих документів. До прикладу, у тендері на середній ремонт дороги Чигирин-Стецівка, фірма-конкурент «Апостол» не надала велику кількість документів, які вимагала тендерна документація, тож попри нижчу ціну перемогу отримала «Будстандарт ЛТД».

«Поведінка ТОВ «Будстандарт ЛТД» на торгах не є типовою бізнес стратегією, оскільки зазвичай більшість учасників намагаються отримати перемогу конкурентним шляхом – внаслідок зниження ціни пропозиції. А даний суб’єкт у 80% перемог не змінював первинну ціну пропозиції. А у тих випадках, коли його ціна не була нижчою, попередні учасники допускали ряд кричущих помилок, непритаманних для постійних гравців цього ринку, як то ненадання забезпечення тендерної пропозиції, або переліку документів, що вимагались умовами документації», – відмічає експертка з публічних закупівель проекту «Ліга антитрасту» Анна Сулима.

Ще один приклад показового підігрування компанії на торгах Управління Житомирської ОДА – це процедура, в якій замовник відхилив п’ять дешевших пропозицій та обрав переможцем «Будстандарт» попри те, що пропозиція цієї фірми була найдорожчою і не відповідала вимогам тендерної документації. На торгах розігрували 68,81 мільйон гривень на капітальний ремонт місцевої траси Попільня-Ружин.

Цю процедуру перевіряла Державна аудиторська служба, яка виявила, що фірма надала лист-відгук від замовника щодо виконання аналогічних робіт, де

була відсутня інформація про фактичні види та обсяги виконаних робіт. ДАСУ зобов’язав управління дорожнього будівництва усунути виявлені порушення, тобто скасувати процедуру закупівлі.

Скаргу на дії замовника щодо відхилення своєї пропозиції подавало ПП  «Автомагістраль», але фірма відкликала скаргу ще до початку її розгляду у Антимонопольному комітеті. Причому, за інформацією «Наших грошей», згідно до фінансового аналізу взаєморозрахунків між фірмами, 1 червня  ПП «Автомагістраль» отримала від  «Будстандарт ЛТД» 18,31 мільйонів гривень за виконання субпідрядних робіт.

На аукціонах Черкаської ОДА, яку з кінця 2019-го року очолив сбушник Боднар, ідентична ситуація. Через декілька місяців після призначення нового губернатора компанія «Будстандарт ЛТД» з’явилася на тендерах Черкаської облдержадміністрації. За короткий проміжок часу у декілька місяців, фірма вже виграла дев’ять торгів у Департаменту Черкаської ОДА на  суму 81,70 мільйонів гривень. У 80% цих торгів  економія для держави склала або нуль, або один відсоток.

Інша компанія, якій почало щастити з тендерами ОДА двох областей, після того як їх очолили напарники з СБУ – ТОВ «Комфорт буд сервіс». Загальний здобуток:136,96 мільйонів у Житомирської облдержадміністрації, та 88,20 мільйонів у місцевої Служби автодоріг Черкаської області.

Черкаська ОДА розігрувала 88 мільйонів на експлуатаційне утримання автомобільних доріг місцевого значення у десяти районах Черкаської області. На торги прийшли шість компаній, але замовник відхилив пропозицію чотирьох з них, до аукціону допустили лише «Комфорт буд сервіс» та фірму «Дорстрой», яка зовсім не торгувалась з переможцем. Поміж інших, на цей тендер не допустили й ТОВ «ШРБУ-48», яка намагалась оскаржити своє відхилення у АМКУ, але її скаргу не задовольнили. Директор цієї фірми Бахтіяр Сапаєв заявляв, що Департамент будівництва облдержадміністрації вимагає від його компанії 10% відкату за те, щоб ремонтувати дороги в області. З цією заявою підприємець звертався до губернатора Боднара.

При чому «Комфорт буд сервіс» до призначення сбушників у центральноукраїнські регіони вигравала підряди лише у Луганській області. У департаменті регіонального розвитку Луганської ОДА фірма виграла 27 торгів на загальну суму 3,51 мільйони гривень. При чому всі з 27 підрядів компанії віддали без торгів, замовник організовував допорогові закупки, тож компанія жодного разу не знижувала ціну.  Саме в УСБУ Луганської та  Донецької областей працювали обидва очільники адміністрацій. Після того, як обидва звільнились зі Служби безпеки,  фірма перестала брати участь у торгах в Луганській області, і перейшла за ними у Житомирську та Черкаську.

Про всяк випадок зафіксуємо, що у листопаді 2019-го керівником та директором компанії «Будстандарт ЛТД» став киянин Олександр Лапко. У травні 2020-го у співвласниках фірми «Комфорт буд сервіс» з’явився Андрій Грищенко, який працював у Міністерстві внутрішніх справ у Чернігівській області. Разом з ним співвласницею фірми є Альона Таларіко.

Отакий от набір фактів. Наостанок варто було б згадати ще один. Згідно до своєї декларації нинішній очільник Житомирщини Віталій Бунечко не має ані автівки, ані житла. Екс-СБУшник вказав у декларації  лише два дорогих годинники, кожен вартістю понад 193 тисячі гривень. Попри це, журналісти «Слідство.інфо» знайшли його майно, яке за популярною українською схемою – записане на маму. Пенсіонерка за час служби сина в СБУ придбала квартиру у столиці вартістю понад 3 мільйони гривень, та  Mercedes-Benz GL за понад мільйон.

Передбачаємо, що за час служіння її сина на благо Вітчизни, вона укріпить свій майновий стан. Особливо сподіваємось на поповнення автопарку. Оскільки в традиціях теперішніх тимчасових представників влади – їхні мами люблять швидкість.

джерело: наші гроші


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Октябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • Справа № 643/16243/21
 • Справа № 638/16800/19
 • Ученые докопались до ИСТИНЫ. Мы 4-е поколение людей на планете. Какими были ЯДЕРНЫЕ войны древности
 • Через полгода после второй дозы происходит значительное снижение антител к коронавирусу, - исследование
 • $12 миллиардов на зарплаты и пенсии. Как Россия усилит поддержку "ЛДНР" и что это значит для Украины
 • ЖЕСТОКОЕ ИЗБИЕНИЕ ДЕВУШКИ НА САЛТОВКЕ: ИМЕНА ВИНОВНИКОВ ЗНАЮТ ВСЕ. КРОМЕ СЛЕДСТВИЯ
 • В центре Харькова рухнул строительный кран (фото)
 • Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
 • СКАНДАЛЬНАЯ ДОРОГА ЧЕРЕЗ «БАРАБАШОВО» ЗАДУМАНА, ЧТОБЫ ОТЖАТЬ ПРИБЫЛЬНЫЙ БИЗНЕС,– СМИ
 • Харьковский судья заявил о вмешательстве в его деятельность

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .