Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Коррупция в Харьковском горсовете и при Терехове И.А.- назначения Калины Алексея Леонидовича Директором Департамента территориального контроля
Категория: По горячим следам

Перший заступник прокурора АР Крим Калина Олексій Леонідович в ефірі Центра журналістських розсліду - YouTube

Коррупция в Харьковском горсовете и при Терехове И.А.- назначения Калины Алексея Леонидовича Директором Департамента территориального контроля

Закон України «Про державну службу» визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях.

Частинами 1 і 2 ст. 1 цього Закону визначено, що державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.

Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов`язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

За приписами ч. 1 ст. 3 цього Закону він регулює відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця.

Відповідно до Закону України «Про державну службу» перевести з державної служби на службу в органи місцевого самоврядування без конкурсу можливо лише у випадку делегування повноважень і функцій від державного органу до органу місцевого самоврядування.

Тобто, в нашому випадку органи прокуратури не делегували своїх повноважень Харківській області.

Це випливає з частини 6 ст. 22 Закону України «Про державну службу», за якою під час передачі або делегування повноважень і функцій від державного органу до органу місцевого самоврядування переведення державного службовця на посаду служби в органах місцевого самоврядування здійснюється без обов’язкового проведення конкурсу в разі відповідності його професійної компетентності кваліфікаційним вимогам до відповідної посади та за умови вступу на службу вперше за результатами конкурсу.

Окрім того, Стаття 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплює, що проведення конкурсу, випробування та стажування при прийнятті на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Враховуючи зазначене, органи місцевого самоврядування при проведенні конкурсу мають керуватися Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 169.

Для проведення конкурсу утворюється конкурсна комісія. Рішення про проведення конкурсу приймається міським головою за наявності вакантної посади посадової особи місцевого самоврядування.

Кандидати, які успішно склали іспит та рекомендовані конкурсною комісією для зайняття вакантної посади, призначаються на відповідну посаду розпорядженням міського голови.

Статтею 16 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначено, що за рішенням органу місцевого самоврядування створюється кадровий резерв для зайняття посад і просування по службі, який затверджується сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради.

До кадрового резерву зараховуються особи, які виявили бажання зайняти посаду в органах місцевого самоврядування і мають відповідну кваліфікацію та освіту або здобувають її.

Кадровий резерв формується з:

посадових осіб місцевого самоврядування, які підвищили кваліфікацію або пройшли стажування і рекомендовані атестаційною комісією на вищі посади;

державних службовців, які бажають перейти на службу в органи місцевого самоврядування;

спеціалістів виробничої, соціально-культурної, наукової та інших сфер, а також випускників навчальних закладів відповідного профілю.

Порядок формування та ведення кадрового резерву посадових осіб визначається відповідною радою.

Примірний порядок формування кадрового резерву розробляється і затверджується Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 5 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 169, встановлено, що переведення на рівнозначну або нижчу посаду в одному державному органі, а також просування по службі державних службовців, які зараховані до кадрового резерву чи успішно пройшли стажування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, може здійснюватися без конкурсного відбору.

Разом з цим, це правило не стосується осіб, які не проходять службу в органах місцевого самоврядування та зараховані до кадрового резерву.

Пункт 11 Типового порядку формування кадрового резерву в органах місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2001 № 1386, визначає, що якщо посада, до кадрового резерву на яку зараховано працівника, стає вакантною, він, за наявності рівних даних, має переважне право на її заміщення під час проведення конкурсу.

В свою чергу, стаття 16 Закону України «Про державну службу» не скасовує вимог законодавства щодо обов'язку проведення конкурсу для зайняття вакантних посад в органах місцевого самоврядування, тим більше за наявності прямої вказівки про це в Законі України «Про державну службу». Можливість зарахування особи до кадрового резерву жодним чином не створює для цієї особи будь-яких додаткових привілеїв, окрім переважного права заміщення вакантної посади під час проведення конкурсу за наявності рівних даних з іншим учасником такого конкурсу.

В свою чергу, конкурс на заміщення вакантної посади директора Департаменту територіального контролю Харківської міської ради не проводився взагалі.

При цьому, відповідно до розпорядження Харківського міського голови від 06.04.2016
№ 457/2к Калину Олексія Леонідовича (22.05.1981 р.н., ІПН: 2972713377) призначено з 08.04.2016 на посаду директора Департаменту територіального контролю Харківської міської ради як такого, що зарахований до кадрового резерву на цю посаду, з посадовим окладом згідно зі штатним розписом та присвоєно йому 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Підставою вказано заяву Калини О.Л.

Зарахування Калини Олексія Леонідовича до кадрового резерву відбулось на підставі розпорядження Харківського міського голови від 29.12.2015 № 609/3к як такого, що зарахований до кадрового резерву, тобто поза конкурсом. Зараховано до кадрового резерву Калину Олексія Леонідовича було у статусі державного службовця на посаді в органах прокуратури.

До прийняття на посаду директора Департаменту територіального контролю Харківської міської ради Калина Олексій Леонідович у 2016 році обіймав посаду Першого заступника прокурора АР Крим, тобто службу в органах місцевого самоврядування не проходив, був державним службовцем.

 

Отже, призначення Калини Олексія Леонідовича на посаду Директора Департаменту територіального контролю Харківської міської ради здійснено з грубим порушенням діючого законодавства.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Популярное
 • Звернення, щодо можливих, на думку автора звернення, протиправних дій заступника начальника Головного управління ДПС у Харківській області Зайцева Ю.О.
 • Терехов, Каряка, ЗЕленский и ЗАКОН
 • Швец Евгений про легенду танцы со звездами
 • ЗАБРАЛИ МОБИЛЬНЫЙ, ДЕНЬГИ И ЗИМНЮЮ КУРТКУ: НА ХОЛОДНОЙ ГОРЕ ОГРАБИЛИ МУЖЧИНУ
 • Расплатиться с "зелеными". Как из-за войны олигархов на энергорынке готовятся поднять тарифы для населения
 • Ігор Терехов провів зустріч із жителями Харкова
 • По пути Порошенко. Как Зеленский повторяет политическую эволюцию экс-президента и к чему он придет
 • Верховный суд завернул два иска против санкций в отношении каналов Медведчука
 • С апреля штамп о прописке в паспорте будет не нужен, - министр
 • Депутати Київради 11 лютого планують виділити землю дружині Медведчука та Кононенку

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .