Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Справи зі спорів, пов'язаних із застосуванням законодавства про власність
Категория: Показательное дело

altВиходячи зі змісту ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Автономна Республіка Крим не входить до системи місцевого самоврядування, а майно, що належить Автономній Республіці Крим, не є об'єктом права комунальної власності, а входить до складу державної власності. Статтею 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків (далі - підприємства), до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна
ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
10 березня 2009 року м. Київ
Судова палата у господарських справах Верховного Суду України, розглянувши касаційну скаргу Фонду майна Автономної Республіки Крим на постанову Вищого господарського суду України від 10 грудня 2008 року у справі № 2-13/17454-2007 за позовом Фонду майна Автономної Республіки Крим до відкритого акціонерного товариства "Євпаторійський м'ясокомбінат" в особі арбітражного керуючого Тамашова О.Г., товариства з обмеженою відповідальністю "Ескорт-Консалтінг", Регіонального агентства з питань банкрутства в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, треті особи - Таврійська товарно-сировинна біржа, ДП "Строй-Маркет Груп", про визнання недійсними договорів та угоди, -
ВСТАНОВИЛА:
У листопаді 2007 року Фонд майна Автономної Республіки Крим звернувся до господарського суду з позовом до відкритого акціонерного товариства "Євпаторійський м'ясокомбінат" в особі арбітражного керуючого Тамашова О.Г., товариства з обмеженою відповідальністю "Ескорт-Консалтінг", Регіонального агентства з питань банкрутства в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, треті особи - Таврійська товарно-сировинна біржа, ДП "Строй-Маркет Груп" в якому просив суд визнати недійсною угоду від 11 липня 2005 року № 12/05 з продажу майна боржника ВАТ "Євпаторійський м'ясокомбінат", укладену між ліквідатором боржника, Регіональним
агентством з питань банкрутства в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та TOB "Ескорт-Консалтінг".
Одночасно, позивач просив суд визнати недійсними біржові договори купівлі-продажу майна боржника без № від 11 жовтня 2005 року, від 13 лютого 2006 року, та за № 11/10 від 11 жовтня 2005 року, укладені Таврійською товарно-сировинною біржею між ліквідатором боржника, TOB "Ескорт-Консалтінг" і TOB "Строй-Маркет".
В обґрунтування позову позивач вказав, що дії ліквідатора боржника арбітражного керуючого Тамашова О.Г. з продажу майна боржника ВАТ "Євпаторійський м'ясокомбінат" здійснені в порушення вимог ст.ст. 1,2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", ст. 85 ГПК України.
Одночасно позивач вказав, що постановою Верховного Суду України від 15 травня 2007 року у справі № 2-2358-2005 за заявою Євпаторійської об'єднаної державної г%даткової інспекції Автономної Республіки Крим до ВАТ "Євпаторійський м'ясокомбінат" про банкрутство скасовано судові рішення у даній справі, зокрема ухвалу господарського суду Автономної Республіки Крим від 13 січня 2005 року якою затверджено план санації боржника, а справу направлено на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 27 березня 2008 року, залишеним без зміни постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 1 вересня 2008 року, у позові відмовлено.
Постановою Вищого господарського суду України від 10 грудня 2008 року залишено без зміни постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 1 вересня 2008 року та рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 27 березня 2008 року.
В основу постанови Вищого господарського суду України покладено висновки господарських судів про законність укладення спірних договорів купівлі-продажу майна відкритого акціонерного товариства "Євпаторійський м'ясокомбінат".
У касаційній скарзі Фонду майна Автономної Республіки Крим ставиться питання про скасування постанови Вищого господарського суду України з мотивів неправильного застосування норм матеріального і процесуального права.
Ухвалою Верховного Суду України від 19 лютого 2009 року порушено касаційне провадження з перегляду постанови Вищого господарського суду України від 10 грудня 2008 року у справі № 2-13/17454-2007.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника сторони, дослідивши доводи касаційної скарги, Судова палата вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вищий господарський суд України залишаючи без зміни судові рішення, погодився з висновками господарських судів про те, що продане майно було відокремлено від загальнодержавного майна, у зв'язку з чим на процедуру продажу майна ВАТ "Євпаторійський м'ясокомбінат" не розповсюджуються норми Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна".
Проте з таким висновком не можна погодитись з наступних підстав.
Господарськими судами встановлено, що 11 лютого 2005 року між ліквідатором ВАТ "Євпаторійський м'ясокомбінат" Тамашовим О.Г., Регіональним агентством з питань банкрутства в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та TOB "Ескорт-Консалтінг" було укладено угоду №12/05 з продажу майна товариства.
Крім того, реалізацію майна товариства здійснено Таврійською товарно-сировинною біржею відповідно до біржових договорів купівлі-продажу від 11 жовтня 2005 року б/н., від 11 жовтня 2005 року за №11/10 та від 13 лютого 2006 року.
Одночасно господарськими судами встановлено, що в статутному фонді ВАТ "Євпаторійський м'ясокомбінат" пакет акцій, що належать Автономній Республіці Крим, складає 80,25%.
Статтею 31 Закону України "Про власність", встановлено, що до державної власності в Україні належить загальнодержавна (республіканська) власність і власність адміністративно-територіальних одиниць (комунальна власність).
Відповідно до ст. 134 Конституції України Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Статтею 326 Цивільного кодексу України встановлено, що у державній власності є майно, у тому числі гро-
шові кошти, що належать державі Україна. Від імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють відповідно органи державної влади.
Статтею 138 Конституції України передбачено, що до відання Автономної Республіки Крим належить, між іншим, управління майном, що належить Автономній Республіці Крим. Законами України Автономній Республіці Крим можуть бути делеговані також інші повноваження.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" право комунальної власності - це право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися, розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування.
Виходячи зі змісту ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Автономна Республіка Крим не входить до системи місцевого самоврядування, а майно, що належить Автономній Республіці Крим не є об'єктом права комунальної власності.
Таким чином, майно, що належить Автономній Республіці Крим, входить до складу державної власності, а Автономна Республіка Крим здійснює управління цим майном.
Статтею 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків (далі - підприємства), до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна.
Отже, висновок господарських судів, з яким погодився Вищий господарський суд України, про законність продажу майна ВАТ "Євпаторійський м'ясокомбінат", 80,25 % акцій якого належать до державної власності є безпідставним і не ґрунтується на вимогах закону.
За таких обставин, постанова Вищого господарського суду України від 10 грудня 2008 року, постанова Севастопольського апеляційного господарського суду від 1 вересня 2008 року та рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 27 березня 2008 року підлягають скасуванню, а справа направленню на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 11117 - 11119 Господарського процесуального кодексу України, Судова палата
ПОСТАНОВИЛА:
Касаційну скаргу Фонду майна Автономної Республіки Крим задовольнити.
Скасувати постанову Вищого господарського суду України від 10 грудня 2008 року, постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 1 вересня 2008 року та рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 27 березня 2008 року у справі № 2-13/17454-2007, а справу направити на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 wheel alignment, 20 ноября 2010 21:46
Я так рада, что нашла Вас! Спасибо Вам, за Ваш сайт.
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Популярное
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 2)
 • КАК НЕ ПОТЕРЯТЬ СВОИ ДЕНЬГИ АРЕНДОДАТЕЛЯМ, В УСЛОВИЯХ КАРАНТИНА связанного с болезнью COVID-19, вызванной коронавирусом SARS-CoV-2 ? (Часть2)
 • СБУ подозревает «Альфа Банк» в финансировании террористов «ДНР» и «ЛНР»
 • В МОЗ утвердили рекомендации для парикмахерских, магазинов и т.д. на время карантина
 • Как доказать законность денег при пополнении карты более чем на 5000 грн
 • Звільнили під час карантину: як оскаржити
 • У Харкові показали проекти нового міськового торгового ринку та нової дороги. Ексклюзив
 • КП "Харьковводоканал" всячески пытается навязать свой проект договора на водоснабжение и водоотведение. (Часть 1)
 • ООН ОЗВУЧИЛА СУММУ УБЫТКОВ, ПРИЧИНОЙ КОТОРЫХ СТАЛ КОРОНАВИРУС
 • Геннадий Кернес запустил собственный YouTube-канал

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .