Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Ухвала Судової палати у цивільних справах ВСУ від 03.06.09 р.
Категория: Показательное дело

altВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ
 
УХВАЛА
від 3 червня 2009 року (Витяг)
 
У червні 2005 року П. у своїх інтересах та інтересах неповнолітньої дочки О. звернулася до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «В.» (далі — ТОВ) про визнання рішень учасника товариства незаконними, їхнє скасування та визнання учасниками товариства.
Посилалася на те, що 24 жовтня 2004 р. раптово помер її чоловік та батько неповнолітньої дочки — Г., який був учасником ТОВ із часткою в статутному фонді в розмірі 50 %. Вони звернулися до товариства із заявою про вступ до учасників товариства, оскільки отримали свідоцтво про право на частку в статутному фонді, проте рішенням учасника товариства С. від 16 червня 2005 р., який має 50 % статутного фонду, без їхнього завчасного повідомлення їм відмовлено в прийнятті до складу учасників товариства  П. вважала, що згідно з абз. 6 п. 8.4.4 статуту товариства вони є учас никами товариства з дня подання ними заяви про вступ до нього. Крім того, С. одноособовим рішенням, без наявності кворуму, призначив себе директором товариства, чим порушив їхні права як учасників товариства. Просила захистити їхні права як учасників товариства шляхом визнання їх учасниками товариства з дня подання ними заяви про вступ до ТОВ, скасувати рішення учасника товариства С. та зобов'язати товариство провести реєстрацію І установчих документів із зазначенням їх учасниками товариства.
Рішенням міськрайонного суду від 18 жовтня 2005 р. позовні вимоги П. у своїх інтересах та інтересах неповнолітньої О. задоволено. Визнано одноособове рішення учасника ТОВ С. від 16 червня 2005 р. незаконним. Визнано одноособове рішення учасника ТОВ С. про призначення себе на 4 посаду директором товариства від 13 грудня 2004 р. також незаконним. Визнано учасниками ТОВ П. із часткою 33,33 % статутного фонду та О. із часткою 16,67 % статутного фонду.
Рішенням апеляційного суду від 16 січня 2006 р. рішення міськрайонного суду від 18 жовтня 2005 р. скасовано та ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог П. у своїх інтересах та інтересах неповнолітньої О. відмовлено.
Ухвалою колегії суддів з розгляду цивільних справ у касаційному порядку Судової палати у цивільних справах апеляційного суду від 4 березня 2008 р. рішення апеляційного суду від 16 січня 2006 р. скасовано та залишено в силі рішення міськрайонного суду від 18 жовтня 2005 р.
У скарзі ТОВ просить переглянути у зв'язку з винятковими обставинами ухвалу колегії суддів з розгляду цивільних справ у касаційному порядку Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області від 4 березня 2008 р., посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одного і того самого положення закону, зокрема щодо порядку вирішення загальними зборами учасників товариства питання вступу спадкоємця (правонаступника) учасника товариства до товариства, а також щодо повноважень зборів учасників товариства.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України вважає, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 354 ЦПК України судові рішення у цивільних справах можуть бути переглянуті у зв'язку з винятковими обставинами після їхнього перегляду у касаційному порядку, якщо вони оскаржені з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одного і того самого положення закону.
Судами встановлено, що 27 липня 2004 р. Г. та С. заснували ТОВ, учасникам якого належало по 50 % статутного фонду товариства.
24 жовтня 2004 р. Г. помер.
23 листопада 2004 р. з метою підтвердження наміру вступити до складу учасників товариства П. перерахувала внесок до статутного фонду на рахунок відповідача в розмірі 5125 грн.
13 грудня 2004 р. учасником ТОВ С., якому належить 50 % статутного фонду, прийнято рішення про тимчасове призначення себе директором товариства.
8 червня 2005 р. позивачка та її неповнолітня дочка отримали свідоцтво про право на спадщину за законом на спадкове майно, яке складалось з 50 % статутнбго фонду ТОВ, П. на 33,33 % статутного фонду та О. на 16,67 %.
16 червня 2005 р. позивачка та її неповнолітня дочка відповідно до абз. 6 п. 8.4.4 статуту звернулися до відповідача із заявами про вступ до складу учасників товариства та скликання загальних зборів товариства. Цього ж дня одноособовим рішенням учасника товариства С. заяви позивачів про вступ до складу учасників товариства залишено без задоволення та вирішено спадкоємцям виплатити в грошовій формі належну їм частку в статутному фонді товариства, яка належала спадкодавцеві та сплачена ним на час відкриття спадщини, а саме: 3416 грн — П. та 1708 грн. — О.
Скасовуючи рішення суду апеляційної інстанції та залишаючи без змін рішення суду першої інстанції, апеляційний суд як суд касаційної інстанції керувався тим, що згідно з абз. 6 п. 8.4.4 статуту в разі смерті учасника товариства спадкоємці мають право вступити до складу учасників, відповідно до поданої ними заяви. Тому спадкоємці згідно з вимогами ч. 5 ст. 147 ЦК України та абз. 6 п. 8.4.4 статуту є учасниками ТОВ з дня подання ними заяви про вступ до учасників товариства й прийняття рішення щодо їхнього вступу до учасників товариства не є обов'язковим.
Проте погодитися з висновками суду касаційної інстанції не можна з таких підстав.
Скасовуючи рішення суду першої інстанції, апеляційний суд правильно керувався тим, що відповідно до абз. 6 п. 8.4.4 статуту ТОВ у разі смерті члена товариства його спадкоємці мають лише переважне право вступу до цього товариства, для чого необхідна їхня особиста письмова заява, яка згідно з абз. 7 п. 8.4.4 статуту розглядається та вирішується загальними зборами учасників товариства. У разі відмови товариства в прийнятті спадкоємця до складу учасників товариства йому видається в грошовій або натуральній формі частка в майні, що належала спадкодавцю, вартість якої визначається на день смерті спадкодавця. Такі висновки суду апеляційної інстанції відповідають положенням ч. 5 ст. 147 ЦК України та статтям 53 — 55, 60 Закону України «Про господарські товариства».
До того ж суди як першої та касаційної інстанцій під час ухвалення рішення в частині визнання позивачів учасниками товариства вийшли за межі наданих їм чинним законодавством повноважень, оскільки питання прийняття рішення про вступ спадкоємця (правонаступника) учасника до товариства належить до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства. Позивачі не є учасниками ТОВ, тому рішення учасника товариства С. належить до внутрішньої діяльності зазначеного товариства й не порушує їхніх прав.
Відповідно до п. З ч. 1 ст. 358 ЦПК України, розглядаючи справу в порядку провадження у зв'язку з винятковими обставинами, Верховний Суд України має право постановити ухвалу про скасування судового рішення та залишйти в силі судове рішення, що було помилково скасовано судом касаційної інстанції.
За таких обставин ухвала колегії суддів з розгляду цивільних справ у касаційному порядку Судової палати у цивільних справах апеляційного суду підлягає скасуванню із залишенням без змін рішення апеляційного суду.
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України, керуючись статтями 358, 359 ЦПК України, скаргу ТОВ задовольнила.
Ухвалу колегії суддів з розгляду цивільних справ у касаційному порядку Судової палати у цивільних справах апеляційного суду від 4 березня 2008 р. скасувала та залишила в силі рішення апеляційного суду від 16 січня 2006 р.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
 
 food reviews, 4 апреля 2011 12:01
Много интересного на сайте. Спасибо
 
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Популярное
 • Колос, колос, колосок, он не низок, не высок, призывал он всех к ответу, назначал он всем приветы, и не где нибудь....
 • У каждого свой «велодень»
 • Щодо 3-х поверхового житлового будинку, що розташований рядом з пожежною частиною, за адресою: м. Харків, вул. Роганська, буд. № 123 літ. «А-3»
 • В Харькове мужчина сорвался с недостроя
 • АрселорМиттал": Из-за действий СБУ предприятие до конца месяца может понести 1,3 миллиона долларов ущерба
 • Щодо нежитлових приміщень, розташованих по вул. Каразіна, 5 в м. Харкові.
 • НАБУ снова проводит обыски в офисе "Богдан Моторс"
 • НА САЛТОВКЕ В ЧАСТНОМ ДОМЕ ОБНАРУЖИЛИ УБИТОГО МУЖЧИНУ
 • Нове місце для відпочинку у Харкові перетворилось на місце масового купання (відео)
 • СБУ проводит обыски в Кабмине, ГПС, ГФС и "Спецтехноэкспорте"

 • Наш опрос

  Погода в Харькове

  Погода в Харькове

  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)

  Курсы наличного обмена на сегодня  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .