DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Продаж успадкованого майна

Продаж успадкованого майна


2 июня 2011. Разместил: Ansin
alt8 років тому в селі померли мої батьки, залишивши у спадок хату. Я відповідним чином оформила спадщину на себе, але вирішила продати успадковане майно. При оформленні договору купівлі/продажу нотаріус попросив надати довідку про приватизацію земельної ділянки, яку я при оформленні спадщини не зробила. Чи виникло у мене право власності на землю та чи можу я продати успадковане майно?
 
Якщо вашим батькам будинок і земельна ділянка передавалася за процедурою, передбаченою чинним Земельним кодексом України (далі — ЗК), і державний акт виготовлений не був, то право власності на земельну ділянку не виникло. Отже, вам, як новому власнику будинку, потрібно звернутися до сільської ради про оформлення права власності на земельну ділянку.
 
Відповідно до ст. 132 ЗК угоди про перехід права власності на земельні ділянки повинні містити кадастровий номер земельної ділянки. Згідно з ч. 6 ст. 120 ЗК істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти.
 
Згідно зі ст. 377 Цивільного кодексу України розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків).
 
Разом з тим, виготовлення державних актів на право власності та на право постійного користування земельною ділянкою здійснюється на підставі розробленої технічної документації із землеустрою, що врегульовує складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку (ст.ст. 25, 56 Закону України «Про землеустрій»), яка містить результати кадастрових зйомок. Для вирішення питання щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці необхідно звернутися до територіального органу земельних ресурсів із заявою щодо присвоєння земельній ділянці кадастрового номера.

Вернуться назад