DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Сплата аліментів

Сплата аліментів


18 августа 2009. Разместил: andre
altЯ отримала рішення суду про стягнення аліментів з мого колишнього чоловіка на неповнолітню дитину. Підкажіть, які документи потрібні, щоб звернутися до виконавчої служби та чи існус можливість, що аліменти буде перераховувати роботодавець чоловіка з його зарплати?
 
Відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року № 606 (далі — Закон) підставою для відкриття виконавчого провадження є відповідна заява стягувана про відкриття виконавчого провадження та виконавчий документ (виконавчий лист, що видається судом на підставі прийнятого рішення).

При виконанні рішення суду за місцем роботи боржника державним виконавцем виноситься Виконавчі листи про стягнення аліментів пред'являються на виконання до відповідноґо відділу державної виконавчої Служби місцем роботи або проживання боржника. У разі виконавчий документ відповідає вимогам визначеним ст. 19 Закону, державним виконавцем відкривається виконавче провадження з примусового виконання рішення суду та вживаються заходи примусового виконання.
 
При виконанні рішення суду за місцем роботи боржника державним виконавцем виноситься та направляється до підприємства, установи чи організації, де працює боржник, розпорядження в якому головному бухгалтеру пропонується проводити щомісячні утримання у визначеному розмірі із заробітку боржника після відрахування всіх податків, а також вказується строк, протягом якого необхідно проводити ці утримання. У разі наявності заборгованості з виплати аліментів, головному бухгалтеру також вказується на стягнення цієї заборгованості. Розмір заборгованості з аліментів визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення виходячи з фактичного заробітку (доходів), одержаного боржником за час, протягом якого стягнення не провадилося, або одержуваного ним на момент визначення заборгованості у твердій грошовій сумі або у відсотковому відношенні. Якщо боржник у цей період не працював, заборгованість визначається виходячи з середньої заробітної платиданої місцевості. Державний виконавець у разі надходження виконавчого документа повинен підраховувати розмір заборгованості з аліментів повідомити про нього стягувача і боржника.

Платник аліментів повинен негайно повідомити державному виконавцю про зміну місця роботи чи проживання, а також про інші доходи/У разі неповідомлення з неповажної причини зазначених відомостей на винних у цьому посадова осіб і громадян, у тому числі й на платника аліментів, може бути накладено штраф.

Після закінчення передбаченого законом строку для стягнення аліментів власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, який провадив стягнення, повертає виконавчий документ до органу державної виконавчої служби з відміткою щодо повного перерахування стягувачу утриманих сум аліментів. У разі коли утримані суми аліментів стягувачу не перераховані, державний виконавець письмово повідомляє стягувача про розмір заборгованості та роз'яснює йому права, встановлені ч. 1 ст. 86 Закону.

Державний виконавець зобов'язаний здійснювати систематичний контроль за правильним і своєчасним відрахуванням утриманих сум аліментів стягувачам.

У випадку, якщо місце проживання та місце роботи боржника не встановлені, то державний виконавець порушує перед судом питання про розшук боржника через органи внутрішніх справ.Вернуться назад