DataLife Engine 9.2 > Важно знать > Дві категорії ФОП можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок

Дві категорії ФОП можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок


8 июля 2017. Разместил: inna

Картинки по запросу дві категорії фоп можуть

Від сплати єдиного внеску звільняються зареєстровані фізичні особи-підприємці (ФОП), які отримують соціальну допомогу як інваліди, або є пенсіонерами за віком.

Згідно з частиною 4 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"  інваліди або пенсіонери за віком можуть сплачувати єдиний соціальний внесок лише добровільно.  

Також цим законом передбачено, що фізичні особи-підприємці, які не є пенсіонерами за віком, але отримують пенсію за вислугу років, не звільняються від сплати внеску та повинні сплачувати єдиний соціальний внесок на загальних умовах та обов'язково звітувати в органи доходів та зборів.

Зазначимо, що відповідно до статті 26 Закону №1058-IV, пенсіонерами за віком вважаються особи, які досягли 60 років та мають стаж роботи щонайменше 15 років.

Таким чином, зазначеною нормою визначено дві умови звільнення платника від сплати єдиного внеску: наявність у особи статусу пенсіонера за віком або інваліда та факт отримання відповідно до закону пенсії або соціальної допомоги


Вернуться назад