DataLife Engine 9.2 > Новости > ДЕРСПОЖИВСЛУЖБА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄ ЗБИРАТИ ДАНИНУ

ДЕРСПОЖИВСЛУЖБА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОДОВЖУЄ ЗБИРАТИ ДАНИНУ


9 августа 2017. Разместил: inna

Фото Андрея Гагуна.

Кілька днів тому Київським керівництвом був представлений Начальник головного управління Дерспоживслуби в Харківській області Тертишник Олександр Валентинович, який тимчасово виконував обов'язки з весни 2016 року. Численні скарги жителів Харківської області і протести Харківських активістів тому не завадили.

Ще у ролі виконуючого обов'язки Тертишник О.В. у Держспоживслужби Харківської області провів зміни і суть не в тому, що змінилися методи роботи самої служби, а в тому, що збільшилися «побори» з підлеглих співробітників. У негласних бесідах з журналістами багато працівників санітарних підрозділів (колишня Санстанція), ветеринарної медицини, відділу захисту прав споживачів, говорили, що нове керівництво ставить практично нездійсненний «план» по збору коштів. 
Сам новий керівник прийшов з посади, на якій раніше керував підрозділом ветеринарної медицини. Саме тому знаючи всі внутрішні фінансові потоки, Тертишник О.В. поставив «плани», від яких у його підлеглих волосся «стають дибки». 
На кожному ринку в місті та області є лабораторія ветеринарно-санітарної медицини, яка визначає якість продуктів і видає дозвола на їх реалізацію. Вартість послуг такої лабораторії строго визначена прейскурантом, затвердженим вищими органами, а насправді, селяни або підприємці змушені платити за кожен дозвіл на 90-100 гривень більше прейскуранта. «Виручені» гроші йдуть у кишеню ветеринарним лікарям ринку, і вивозяться в управління вищому керівництву. Про розміри доходів ветеринарних лікарів в лабораторіях ринків можна судити по тому, що вони видають результати «досліджень» практично кожному торговцю овочами, м'ясом, яйцями, молочними продуктами та іншим. Для довідки тільки в Харкові налічується 40 офіційних ринків, де є лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, приблизно така ж кількість ринків знаходиться в області. 
За результатами журналістського розслідування, а також з інсайдерських джерел стало відомо, що для збору «данини» Олександр Тертишник винайшов відносно безпечну схему. Сам він руки «не забруднює», для цього він використовує співробітників з підпорядкованих йому структур. Схема збору грошових потоків наступна: підлеглі Тертишника Світлана Тур (Кінний ринок) і Наталія Семенова (Центральний ринок) збирають гроші і передають колишньому заступнику губернатора Вадиму Глушко (Мерефянський ринок), а він в свою чергу передає чинному першому заступнику голови Харківської обласної державної адміністрації Марку Львовичу Беккеру. Стежити за ефективною роботою побудованоі схеми поставлений Баранов В.М., якому придумали посаду в.о. заступника начальника Головного управління, хоча його кваліфікація всього лише головний спеціаліст ветеринарного контролю. Кожен із задіяних в схемі не забуває і про свій інтерес. Як і прийнято в нашій країні, почав Олександр Тертишник зі створення «структури», тобто на більшість посад призначалися близькі або пов'язані з ним люди. Шляхом нескладних, але відверто «шахрайських» комбінацій, були звільнені ряд керівників, які не побажали «за власним бажанням» покинути роботу. Одному з них було запропоновано звільнити свого заступника, під будь-яким приводом, коли той не погодився - звільнили його самого. Інший керівниці підрозділу, який увійшов до Держспоживслужби після реформи, створили такі умови, що вона не могла не написати заяву. Але і це не влаштувало нове керівництво, жінку все одно звільнили за «статті». Зараз ряд постраждалих від дій групи Тертишника О.В. і Баранова В.М. оскаржили незаконне звільнення в суді і готуються до відновлення на посадах. Рішення судів вже вступили в законну силу.
Розуміючи, що основним напрямком діяльності, яку здійснює Держспоживслужба є не захист інтересів громадян, а заробляння грошей для керівництва, виник цілком резонне питання - чи проводиться взагалі експертиза продуктів на ринках? Чому права споживачів навіть у великих магазинах і торгових мережах порушуються часто-густо? Як повернути Харківській області звання «благополучної» по ряду небезпечних захворювань? 
Незважаючи на неодноразові звернення з боку низки громадських і правозахисних організацій до губернатора Харківської області Юлії Світличної, ніякі заходи не були прийняті до теперішнього часу.
А з урахуванням того, що ще рік тому прокуратурою Харківської області на адресу Голови Держспоживслужби Володимиру Лапі було внесено подання щодо корупційних діянь Тертишника О.В. то призначення його керівником Головного управління Дерспоживслужби в Харківській області викликає м’яко кажучи здивування.

Фото Андрея Гагуна.

Фото Андрея Гагуна.

Фото Андрея Гагуна.

Фото Андрея Гагуна.

Джерело: https://www.facebook


Вернуться назад