DataLife Engine 9.2 > Власть ONLINE > Прокуратурою області розпочато перевірку дотримання норм харчування в загальноосвітніх закладах області, забезпечення прав дітей на безпечне та якісне харчування

Прокуратурою області розпочато перевірку дотримання норм харчування в загальноосвітніх закладах області, забезпечення прав дітей на безпечне та якісне харчування


4 мая 2010. Разместил: andrew

altУпродовж останніх років відбувається суттєве погіршення стану здоров’я дітей. В минулому році зареєстровано понад 232 тис. фактів хвороб дітей, у тому числі через вжиття недоброякісних продуктів харчування, використання виготовлених без додержання встановлених державних стандартів товарів для дітей.
До органів прокуратури області надходять скарги на порушення прав дітей на отримання якісного харчування в навчальних закладах. Свідченням цьому є і проведена контрольно-ревізійним управлінням області аудиторська перевірка дотримання норм харчування, якою встановлено, що допускаються порушення при проведенні тендерів на закупівлю товарів робіт і послуг з організації дитячого харчування в навчальних закладах області. Мають місце випадки, коли переможцями тендерів на організацію дитячого харчування стають особи, які не мають ні спеціальних знань, ні технічних можливостей, ні професійних кадрів. Внаслідок цих обставин підвищується рівень витрат, що призводить до неповноцінного харчування дітей та погіршення їх здоров’я.
У зв’язку з цим, прокуратурою області розпочато перевірку додержання законодавства щодо забезпечення прав дітей на безпечне харчування. До перевірок залучено спеціалістів контрольно-ревізійного управління, санітарно-епідемічної станції. Особливу увагу при проведенні перевірки буде звернуто на забезпечення дітей якісним харчуванням, повноту фінансування послуг по організації харчування та проведення тендерних процедур.
Перевірку з вказаних питань тільки розпочато, а вже встановлені факти зловживання службовим становищем службовців, які безпосередньо займаються організацією харчування дітей. Прокурором Києво-Святошинського району виявлене грубе порушення норм харчування в дитячому навчальному закладі. Так, відповідальні за організацію харчування службові особи закладу шляхом зловживання своїм службовим становищем занижували необхідні норми харчування дітям на м’ясну продукцію, а різницю продуктів харчування (рибу, свинину, м'ясо птиці, яловичини, тушонки, печінки свинячої) отримували зі складу та використовували на власні потреби. То про яку якість харчування та здоров’я дітей може йти мова, якщо ці службовці спромоглися за рік накрасти у дітей харчів на загальну суму понад 17 тис. грн. За вказаним фактом прокурором району порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 191 КК України, досудове слідство у справі триває.
Прокуратура області просить громадян повідомляти про факти недоброякісного харчування дітей за телефоном 286-11-83.


Вернуться назад