DataLife Engine 9.2 > Горячая линия > Чи маю я право подати скаргу на дії державного виконавця, якщо він не приймає до виконання виконавчий документ і не відкриває виконавче провадження?

Чи маю я право подати скаргу на дії державного виконавця, якщо він не приймає до виконання виконавчий документ і не відкриває виконавче провадження?


29 июля 2010. Разместил: andrew
alt
Згідно із ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, які передбачено цим Законом, та його пред'явлено до виконання до відділу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати 7 днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.

У виконавчому провадженні одна із сторін (у даному випадку на користь якої винесено рішення суду) має право знайомитися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати усні і письмові пояснення в процесі виконавчих дій, оскаржувати дії (бездіяльність) державного виконавця з питань виконавчого провадження.

З метою захисту прав сторін виконавчого провадження згідно зі ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження» особа має право подати скаргу на дії державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення суду.

Зазначена скарга може бути подана до начальника місцевої державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до суду, який видав виконавчий документ.

Скарга, подана у виконавчому провадженні до начальника органу державної виконавчої служби, якому державний виконавець безпосередньо підпорядкований, розглядається у 10-денний строк. За наслідками розгляду скарги начальник органу державної виконавчої служби виносить постанову про задоволення чи відмову в задоволенні скарги, яка у 10-денний строк може бути оскаржена до вищестоящого (наприклад, обласного) органу державної виконавчої служби або до суду.

Радимо вам письмово звернутись до начальника місцевого відділу державної виконавчої служби або до суду.


 

Вернуться назад