Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Стаття 324. Право касаційного оскарження
Категория: Правовой ликбез

altСтаття 324. Право касаційного оскарження 1. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право оскаржити у касаційному порядку:
 
1) рішення суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, рішення і ухвали апеляційного суду, ухвалені за результатами апеляційного розгляду;
 
2) ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 1, 3, 4, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 29 частини першої статті 293 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку і ухвали апеляційного суду, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі.
 
{Частина перша статті 324 в редакції Закону № 3570-ІV ( 3570-15) від 16. 03. 2006}
 
2. Підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
 
І. Ця стаття зазнала змін відповідно до Закону № 3570-ІV ( 3570-15 ) від 16. 03. 2006. Вона визначає суб'єктів касаційного оскарження. До них віднесені сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки. Рішення та ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку після їх перегляду апеляційним судом.
 
В касаційному порядку можуть бути оскаржені рішення у справах, розглянутих в порядку:
 
1) позовного провадження (позивачем та відповідачем), третіми особами (які заявляють або не заявляють самостійні вимоги), представниками сторін; органами та громадянами, які звернулись за захистом в інтересах інших осіб; особами, які не були залучені в процес в якості осіб, які беруть участь у справі, але щодо яких суд вирішив питання про їх права або обов'язки. Прокурор, який брав участь у справі, може також подати касаційну скаргу.
 
Відповідно до частини 4 статті 46 ЦПК, прокурор який не брав участь у справі, з метою вирішення питання про наявність підстав для подання апеляційної чи касаційної скарги, має право знайомитися з матеріалами справи в суді. Очевидно, що цьому праву прокурора повинна кореспондувати і стаття 324 ЦПК. Однак, необхідного уточнення у законі не зроблено. Неточність, яка мала місце в аналогічній статті 320 ЦПК 1963 р. перекочувала до нового Кодексу. Між тим, на цю неточність зверталась увага і в правовій літературі1. Це право прокурора, працівники прокуратури вважають і його обов'язком. Генеральний прокурор України у наказі № 6-гн від 19 вересня 2005 р. зобов'язує не залишати без реагування необгрунтовані рішення чи ухвали суду по справах, розглянутих з участю прокурора, своєчасно подавати на них мотивовані касаційні скарги, зазначаючи при цьому, який закон порушено і яка пропозиція щодо скасування або зміни рішення вноситься (п. 8)2. Отже у контексті ч. 4 ст. 46 ЦПК та статті 37 Закону України «Про прокуратуру», де прямо вказано на право прокурора і його заступника вносити касаційне подання незалежно від їх участі у справі в суді першої інстанції, можна дійти до висновку, що прокурор може оскаржити рішення в касаційному порядку, незалежно від того чи він брав участь у справі.
 
2) Пункт 2 цієї статті містить перелік ухвал суду першої інстанції, з числа зазначених у статті 293 ЦПК, які підлягають оскарженню в касаційному порядку. Нелогічним є не включення до числа таких ухвал, передбачені п. 2 частини першої статті 293 ЦПК, щодо забезпечення позову. Іноді такі ухвали можуть наносити істотну шкоду інтересам сторони, або навпаки не вдається забезпечити виконання судового рішення, що веде до істотних втрат. У літературі висловлена думка, що «у разі зникнення у відповідача майна, або необгрунтованого вжиття заходів забезпечення позову, позов може бути звернений до держави, якщо дії суду були неадекватними нормам матеріального і процесуального права і таким чином була завдана шкода конкретній особі, яка брала участь у справі»3. Оскарженню у касаційному порядку, підлягають також і ухвали апеляційного суду, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справі.
 
2. Частина друга цієї статті встановлює, що підставами касаційного оскарження е неправильне застосування судом норм матеріального права, чи порушення норм процесуального права. В. І. Тертишніков слушно зауважує, що норми матеріального права можуть бути не тільки порушені, а й неправильно застосовані (ч. 2 ст. 338 ЦПК)4.
 
3. В касаційній інстанції не застосовуються правила про передачу спорів на вирішення третейського суду, про зміну підстав і предмету позову, збільшення розміру позовних вимог, про вступ у справу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, про вступу справу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, про об'єднання або роз'єднання кількох позовних вимог, про пред'явлення зустрічного позову. Особливістю порядку проведення судового засідання в касаційній інстанції є також те, що особи, які не брали участь у справі, але щодо яких суд першої інстанції прийняв рішення щодо їх прав та обов'язків, можуть звернутися з касаційною скаргою та прийняти участь у судовому засіданні.
 
1 Див.: Тертишніков В. І. Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар. — Харків, 2004. — С. 366.
2 Дунас Т. О., Руденко М. В. Прокурор у цивільному процесі України: Сутність, завдання, повноваження. — Юридичний Харків, 2006. — С. 190.
3 Фурса С., Фурса Є., Щербак С. Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар. — Том 1. — Київ, 2006. — С. 796.
4 Див.: Тертишніков В. І. Цивільний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар. — Харків, 2004. —С. 381.

Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Август 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Популярное
 • "20 гривен только для тех, кто обслуживает на украинском". В Харькове спровоцировали новый языковый скандал
 • Через 4 часа после прививки. Как умер украинец, вакцинированный "Пфайзером" и кто в группе риска
 • В заложниках у системы. Почему в украинских судах не работают оправдательные приговоры?
 • Жизнь без вспашки. Как фермеры без обработки земли выращивают растения и что из этого получается
 • Незаконно хранил табачные изделия на общую сумму 2 млн грн: харьковчанину сообщили о подозрении (фото)
 • Харьковчанин избил патрульного на паркинге: правоохранители рассказали подробности конфликта (видео)
 • "Приравнивается к порнографии". Зачем Венгрия по примеру России запретила пропаганду ЛГБТ
 • В Харькове задержали полицейского, который торговал “метадоном”
 • Доллар немного подешевел перед новыми атаками спекулянтов. Рынок живет слухами и ждет девальвацию
 • Харьковских предпринимателей планируют освободить от платы за землю под летними площадками

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .