Адвокат Консалтинг

Написать новость

Вы можете отправить Ваш материал нам, который вскоре появится на наших страницах


> подробнее

Адвокаты

Список адвокатов, готовых помочь Вам в любую минуту


> перейти к списку

Риэлторы

Список риэлторов, которые могут предоставить Вам свои услуги


> перейти к списку

Наши вакансии

Газета "Адвокат-консалтинг" объявляет конкурс на должность


> подробнее

Наша газета

pdf-архив номеров нашей газеты


> подробнее

Видео


Выделение земельного участка бесплатноКлуб юристов
Официальное обращение
ГрузчикиГрузчики Харьков

Квартирные и офисные Грузчики Харьков

Купить упаковку


Здача квартири в оренду – чи оформляти ФОП
Категория: Важно знать

Картинки по запросу квартири в оренду чи оформляти фопРозглянемо, коли актуально оформляти підприємницьку діяльність, а коли можна обійтися без цього. Чи здавати квартиру в оренду як СПД До СПД відносяться юрособи та фізособи-підприємці (ФОП). Для підприємців на єдиному податку першої групи передача нерухомості в оренду заборонена, що обумовлено в статті 291 Податкового кодексу України (ПКУ). Тому, відкриваючи підприємницьку діяльність з метою надання нерухомості в оренду, власники оформляються як ФОП другої або третьої групи. Ставати приватником на єдиному податку другої або третьої групи потрібно в залежності від таких факторів: річного обігу грошей; кількості найманих працівників; суб’єктів, з якими планується взаємодіяти. Оренда квартир ФОП на єдиному податку – переваги та обмеження Платники єдиного податку здають нерухомість в оренду на вигідних умовах в плані податків в порівнянні з суб'єктами, на яких поширюється загальна схема оподаткування. Але пункт 5.3 статті 291 ПКУ накладає на них ряд обмежень: максимальна площа житла, що здається в оренду – 100 кв.м; ліміт для нежитлових приміщень і споруд – 300 кв.м. Їм також не можна здавати в оренду більше 0,2 Га землі. Таким чином, якщо у вас є одна або кілька квартир під здачу, загальна площа яких перевищує сотню квадратів, ви вже не зможете користуватися привілеями єдиного податку. Якщо ж ви потрапляєте під вимоги закону, то можете стати платником єдиного податку. Згідно пункту 4 статті 291 ПКУ ФОП другої групи не можуть здавати нерухомість юридичним особам. Для ФОП третьої групи це дозволено. Розмір єдиного податку при здачі нерухомості Згідно зі статтею 293 ПКУ підприємці другої групи сплачують єдиний податок і соціальний внесок в розмірі 640 грн і 704 грн відповідно, а ФОП третьої групи замість податку 640 грн платять 5% від доходу. Якщо ви не потрапляєте під умови, встановлені для ФОП другої або третьої групи, доведеться здавати квартиру, сплачуючи ставку податку в розмірі 18% (ст.177 ПКУ). Щоб мати можливість користуватися привілеями без обмежень, можна зареєструвати свій бізнес як юридична особа третьої групи. При річному обігу грошей до 5 млн грн орендодавець сплачує податок в розмірі 5% і єдиний соціальний внесок – 704 грн. Але для здачі однієї-двох або навіть кількох квартир цей метод не актуальний. Організацію з оренди нерухомості відкривають з метою заснувати масштабний бізнес, через який будуть здаватися десятки квартир, можливо буде налагоджено посередництво між орендарями та орендодавцями. Тут потрібно пройти складну процедуру реєстрації, в ході якої необхідно: визначити засновників; створити статут; виготовити печатку; зробити електронний цифровий підпис; відкрити банківський рахунок. Це лише мала частка того, що потрібно для ведення справи в такому масштабі.

Оренда квартир СПД

 

Сам процес управління таким бізнесом вимагає підготовки та практичних навичок в сфері нерухомості. Тому для основної маси власників квартир залишається актуальною здача житла в оренду на правах фізособи або підприємця. Особливості здачі квартири фізичною особою Щоб законно здавати квартиру, не обов'язково реєструватися як СПД. Можна просто звітувати перед державою про отриманий дохід, подаючи раз на рік декларацію. В такому випадку орендодавець може здавати нерухомість без обмежень по площі як фізичним, так і юридичним особам. Тут єдиний податок не застосовується, а діє загальна система, за якою доведеться сплачувати податок на доходи фізичних осіб – 18%. Крім того, тут не діє єдиний соціальний внесок, але треба сплачувати військовий збір – 1,5%. Ціни на оренду житла скоро виростуть На відміну від СПД фізичній особі не доведеться подавати звіти та вести бухгалтерію, а потрібно просто раз на рік показати свій дохід і сплатити податок. Якщо об'єкт нерухомості фізичної особи орендує юридична особа, це єдиний випадок, коли за оплату податків відповідає не орендодавець, а орендар. Як здавати квартиру в оренду ФОП Для початку власнику треба зареєструватися в якості фізичної особи-підприємця. Щоб мати можливість законно здавати житло як ФОП, потрібно правильно визначити для себе код класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД). В даному випадку КВЕД 68.20. Як зареєструватися Визначившись з типом діяльності, можна переходити до реєстрації ФОП. Це робиться через інтернет або через державного реєстратора. Якщо ви вирішили зареєструватися через мережу, попередньо потрібно отримати електронний цифровий підпис. Це можна зробити буквально за 15 хвилин у фіскальній службі. При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Оформивши підпис, можете переходити до реєстрації ФОП.

Податок на оренду квартири

 

Подайте заяву через Кабінет електронних сервісів або Портал державних послуг. У першому випадку це робиться через «Реєстр юросіб та ФОП», у другому – через розділ «Послуги бізнесу» та підрозділ «Реєстраційні дані». Тут реєстрація проводиться приблизно протягом доби. Традиційний спосіб відкриття ФОП – це подача заяви державному реєстратору. Після внесення даних до реєстру, на що виділено три робочих дні, ви отримаєте виписку. Далі зверніться з нею в фіскальну службу, надавши такі документи: паспорт громадянина України; заяву на застосування єдиного податку; книгу обліку доходів. Як звітувати та платити податки Далі ви вже як ФОП можете законно вести діяльність за відповідним КВЕДом. Підприємці на єдиному податку другої групи подають звіт раз на рік, а третьої – щоквартально. СПД на єдиному податку можуть подавати звіт як в електронному, так і паперовому вигляді. ФОП другої групи повинні сплачувати податок щомісяця до 20 числа. Підприємці третьої групи сплачують його щоквартально протягом 50 днів після закінчення кожного кварталу. Чи можна здавати нерухомість на правах фізособи і ФОП на єдиному податку одночасно Маючи в розпорядженні квартиру або інше приміщення, параметри якого виходять за встановлені для платників єдиного податку ліміти, ви не зможете здавати частину об'єкта на правах ФОП, а частину – як фізособа. Наприклад, якщо у вас є квартира площею 120 квадратів, ви не зможете здати 100 кв.м на правах підприємця, а решту 20 кв.м – як фізособа. Доведеться зупинятися на одному варіанті. В такому випадку оформлення ФОП вже не таке вигідне, адже на вас не буде поширюватися єдиний податок, тому доведеться платити ПДФО 18%, як і звичайній фізособі. Як офіційно здавати квартиру в оренду Розглянемо ще один варіант, коли ФОП залишається актуальним навіть при перевищенні лімітів, встановлених для єдиного податку. Наприклад, у вас в розпорядженні є нежитлове приміщення, площею 600 квадратів.

оренда квартир ФОП

Половину цього приміщення ви можете здати в рамках спрощеної схеми оподаткування. Але щоб вона діяла, інші 300 кв.м повинні залишитися у вашому особистому розпорядженні. Цей порядок підходить і для житлової нерухомості. Виходячи з норм Податкового кодексу, ви не маєте права віддавати їх в експлуатацію навіть безкоштовно. Чи можна здавати квартиру в оренду, не сплачуючи податок Практика показує, що квартировласники в Україні готові йти на ризик, не звітуючи перед державою за отриманий від здачі нерухомості дохід. Але за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі ст.212 Кримінального кодексу правопорушнику доведеться заплатити штраф у розмірі 17-34 тис.грн. Фіскальна служба може вийти на недобросовісних орендодавців навіть через звичайні оголошення в інтернеті або агентства нерухомості. Хоча вірогідність цього мала, відповідальність занадто велика, тому ризик можна вважати невиправданим. Факт ухилення від податків може також стати явним в ході вирішення спорів між власником квартири та квартиронаймачем.

штраф за здачу квартири без сплати податків

Висновок Щоб здавати нерухомість, необов'язково реєструвати підприємницьку діяльність. Але в окремих випадках такий підхід дозволить в рази знизити ставки податків, і вам потрібно буде віддавати державі замість п'ятої частки доходу буквально кілька сотень гривень щомісяця. Розумно проаналізувавши ситуацію, ви зможете підібрати оптимальний для себе варіант оподаткування. Повністю уникнути сплати податків за здачу квартири в оренду на законних підставах не вийде. Такі дії кваліфікуються як кримінальний злочин.

Джерело:https://dom.ria.com/uk/news/210945.html

 


Рейтинг:

Система OrphusПохожие новости


Комментарии:
Добавление комментария
[not-wysywyg] [/not-wysywyg]
[not-wysywyg][/not-wysywyg]{wysiwyg}
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить, если не виден код
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Популярное
 • Справа № 520/8512/21
 • Пающие трусы — Вафли (без цензуры)
 • Где и как жил Гитлер после войны! Как глава Третьего рейха смог сбежать из осажденного Берлина
 • У центрі Харкова побачили розпусту (ВІДЕО)
 • Виктор Янукович – Как Живет Экс-Президент Украины и Что с Ним Стало
 • Судью Харьковского окружного административного суда снова отстранили от должности
 • БИОТЕХНОЛОГИЧЕСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ: ДЕТАЛИ СОЗДАНИЯ
 • ЧЕЛОВЕЧЕСТВО ОЖИДАЕТ САМЫЙ ЖАРКИЙ ГОД ЗА ВСЮ ИСТОРИЮ – ПРОГНОЗ МЕТЕОРОЛОГОВ
 • Защитные сооружения и укрытия Харьковской области могут разместить почти 3 млн человек
 • 665 фамилий. Полный список "воров в законе", против которых ввел санкции Зеленский

 • Наш опрос


  Курс валют (НБУ)

  Курсы НБУ на сегодня

  Курс валют (средний)  Аудиоролики - Рекламная Студия

  Студия звукозаписи

  Редакция может не разделять мнение авторов публикаций. Редакция не несёт ответственности за публикации с других сайтов.

  Все права на материалы, находящиеся на сайте www.advocat-cons.info, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При любом использовании материалов сайта гиперссылка на www.advocat-cons.info обязательна. По вопросам размещения рекламы или информации на сайте обращаться по телефонам: (057) 737-22-53, 096-114-24-80

  © 2007-2014 Медиагруппа "Адвокат-консалтинг"
  .